Uzmana Sor
Saç dökülmesi ve saç bakimi konularinda Türkiye'nin
ilk uzman sitesi sizler için açilmistir. Sitemizde yer alan
makalelerimizi takip edebilirsiniz yada sorularinizi direk
olarak uzmanimiza sorabilirsiniz!
Kadınlarda saç dökülmesine dikkat!
Saç kadın için en önemli güzellik göstergelerindendir. Saçlar kadınlar için vazgeçilemez bir estetik görünüm kaynağıdır. Bu sebepledir ki kadınlar yüz yıllardır saçlarının sağlığına önem vermektedir.
 
Saçın sağlıklı görünmesi demek aynı zamanda güzel görünmek demektir. Sağlık bir saçın önemli parçalarından biride onun dökülmemesi demektir. Saç dökülmesinin birçok nedeni mevcuttur. Fakat bunlardan en önemlisi genetik saç dökülmesidir. Erkeklerde saç dökülmesini genetik olduğunu birçoğunuz duymuşsunuzdur. Fakat bu sorun kadınlarda da oldukça yaygındır. Hatta bazen doğru şekilde teşhis edilemediği için tedavisi gerçekleşmez ve ilerde kellik gibi bir soruna yol açmaktadır.
 
Kadınlarda genetik saç dökülmesi sorunu, adından da anlaşılacağı üzere genlerden gelen bir problemdir. Aile büyüklerinizde var olan bu problemin sizde de görülme riski vardır. Bir dermatoloji uzmanı tarafından yapılacak tetkikler sonucunda size bu teşhis konulabilir. Eğer bu durumun önüne geçilmez ise tıpkı erkekler gibi sizde ilerleyen yaşlarda kellik sorunu yaşayabilirsiniz. Kafanızda yer yer açıklıklar meydana gelebilir. Buna yönelik, kalan saçları koruyucu ve dökülmeyi duraklatan bir tedavi uygulanması halinde kel kalma riski geciktirilmiş olur.
Copyright © sacimdokuliyor.com
Designed By Dewa Reklam