Uzmana Sor
Saç dökülmesi ve saç bakimi konularinda Türkiye'nin
ilk uzman sitesi sizler için açilmistir. Sitemizde yer alan
makalelerimizi takip edebilirsiniz yada sorularinizi direk
olarak uzmanimiza sorabilirsiniz!
Saçları her gün yıkamak zararlı mı ?
Saçları her gün yıkamak zararlı mı ?
Bazı kişilerin "çok yağlı" diyerek saçlarını sık aralıklarla yıkadığını belirten Prof. Dr. Köktürk, "Bu davranış doğru değil, sık yıkamakla yağlı saçlardan kurtulunmaz. Sık yıkamak saçlı derinin koruyucu florasını bozar" dedi.
Islak saçla uyumanın zararları
Islak saçla uyumanın zararları
Saçların yıkanmasının ardından uyumanın sinüzite neden olduğunu belirten uzmanlar, saçların yıkanmasından bir saat sonra uyunmasını tavsiye ediyor. Doruk Sağlık Grubu Kulak Burun Boğaz Uzmanı Op. Dr. Muhammet Özlü, şiddetli baş ağrısı ve burun tıkanıklığı ile kendini gösteren sinüzitin, kişinin yaşam kalitesini de olumsuz yönde etkilediğini söyledi.
Beyaz saç tarihe mi karışıyor?
Beyaz saç tarihe mi karışıyor?
ABD'de bilim adamları, yaşlanmanın en belirgin belirtisi beyaz saç köklerine neden olan iki yeni hücre tipi belirledi Bilim adamları saç renginin melanosit olarak bilinen ve renk üreten kök hücrelerle birlikte çalışan kıl folikülü kök hücreleri tarafından belirlendiğini, ancak son olarak ''Wnt'' adlı protein pigmentasyonunu kontrol eden iki yeni hücre tipi belirlediklerini bildirdi.
Kepek kabusundan kurtulmanın yolları
Kepek kabusundan kurtulmanın yolları
Kepek önleyici şampuan kullanmak zorunda değilsiniz. Özellikle siyah renkli giysiler giydiğinizde omuzlarınıza dökülen, kötü bir görünüm oluşturan ve moralinizi bozan kepekten kurtulmak için kepek şampuanı kullanmak zorunda değilsiniz.
Saç Kepeği Tarihe Karışıyor
Saç Kepeği Tarihe Karışıyor
Saç Kepeği Tarihe Karışıyor Uluslararası bilim adamları ekibi, kepeğe neden olan mantarın (fungus) genetik şifresini çözmeyi başardı. ''Malassezia globosa'' adı verilen bu mantarın gen yapısının ayrıntılı biçimde bilinmesinin, bu sorunun ortaya çıkmasını engelleyecek daha etkili tedaviler geliştirilmesinde yardımcı olması bekleniyor.
Copyright © sacimdokuliyor.com
Designed By Dewa Reklam