Uzmana Sor
Saç dökülmesi ve saç bakimi konularinda Türkiye'nin
ilk uzman sitesi sizler için açilmistir. Sitemizde yer alan
makalelerimizi takip edebilirsiniz yada sorularinizi direk
olarak uzmanimiza sorabilirsiniz!
Saç Dökülmesi Nedenleri Nelerdir?
Saç Dökülmesi Nedenleri Nelerdir?
Günde 100 e kadar olan saç dökülmesi normal artık bunu biliyoruz peki daha fazla saç dökülmesinin nedeni ne olabilir gelin bide buna bakalım.
Saç dökülmesinde erken teşhis!
Saç dökülmesinde erken teşhis!
Prof. Dr. Server Serdaroğlu, AA muhabirine yaptığı açıklamada, saç hastalıklarının genetik, doğumsal anomaliler, saç derisini tutan deri hastalıkları, halk arasında saçkıran olarak bilinen nedenlerin yanı sıra kansızlık, stres, beslenme problemi, menopoz ve guatr gibi hastalıklardan kaynaklandığını söyledi.
Saçlar Sonbaharda Neden Daha Çok Dökülüyor?
Saçlar Sonbaharda Neden Daha Çok Dökülüyor?
Bu dönemde görülen saç dökülmelerinin mevsimsel olduğunu belirten Prof. Dr. Adnan Görgülü, “Saçlarda görülen günde 100-150 tel dökülme normaldir. İnsanlar sonbaharda “saçlarım döküldü” diye üzülmesin. Bu doğal durumdur.
Dikkat Hamilelikte  saç dökülebilir!
Dikkat Hamilelikte saç dökülebilir!
Çoğu anne adayının saçları hormonların etkisiyle hamilelik döneminde canlanır ve gürleşirken, bazı anne adayları da saçlarının döküldüğünden, daha çabuk kırıldığından şikayet edebilir.
Kemoterapide Saç Dökülmesi
Kemoterapide Saç Dökülmesi
BAZI KEMOTERAPİ İLAÇLARININ SIKLIKLA GÖRÜLEN YAN ETKİLERİNDEN BİR TANESİDE SAÇ DÖKÜLMESİDİR Saç dökülmesi kemoterapinin en sık yan etkilerinden birisi olmakla beraber,bazı kemoterapi ilaçları hiç saç dökmez veya fark edilmeyecek kadar az miktarda saç döker.Bazıları da geçici olarak,bölgesel veya tamamen saç dökülmesine yol açabilir.Saç dökülme miktarı,kullanılan ilaca, dozaja ve hastanın gösterdiği bireysel reaksiyona bağlıdır.Bir kısım ilaçlar da kemoterapi başladıktan bir veya iki hafta sonra saçları dökmek yerine,kafa derisine yakın bir yerden kırar
 Saçın ömrü en fazla 7 yıl
Saçın ömrü en fazla 7 yıl
Saç dökülmeleri mevsimsel olabileceği gibi ciddi hastalıklara da işaret edebiliyor; Özellikle ilkbahar ve sonbahar gibi mevsim dönümlerinde saç dökülmesinde artış yaşanırken, durumun altında geri dönüşü olmayan ya da ağır tedavi gerektiren saç ve kafa derisi problemleri de olabiliyor.
Saçkıran için doğal karışım
Saçkıran için doğal karışım
Saçkıran genelde stresten kaynaklanan ve saçların parçalar halinde dökülmesine neden olan bir cilt hastalığıdır.Saçkıranın 6-12 ay içinde kendiliğinden düzelme ihtimali vardır. İyileşme sürecini hızlandırmak için siz de bir şeyler yapabilirsiniz.
 “Daha fazla saç mı, para mı yoksa arkadaş mı isterdiniz?”
“Daha fazla saç mı, para mı yoksa arkadaş mı isterdiniz?”
Uluslararası Saç Cerrahisi Derneği (ISHRS) tarafından yapılan araştırmada erkeklere, “Daha fazla saç mı, para mı yoksa arkadaş mı isterdiniz?” sorusu yöneltildi. Erkeklerin yüzde 60’ı "daha fazla saç" dedi.
Kadınlarda saç dökülmesine dikkat!
Kadınlarda saç dökülmesine dikkat!
Eğer saçlarınız genetik nedenle dökülüyorsa dikkat! İlerde kel kalma riski ile karşı karşıyasınız.
Copyright © sacimdokuliyor.com
Designed By Dewa Reklam