Uzmana Sor
Saç dökülmesi ve saç bakimi konularinda Türkiye'nin
ilk uzman sitesi sizler için açilmistir. Sitemizde yer alan
makalelerimizi takip edebilirsiniz yada sorularinizi direk
olarak uzmanimiza sorabilirsiniz!
Saçım Dökülüyor

A vitamini eksikliği saçları kırılganlaştırırken kepek oluşumunu da arttırır. B1 veya B6 vitamini eksikliği ise saç dökülmelerine sebep olur. C vitamini saç köklerini uyarır; saç uzamasını ve tellerdeki pigment üretimini düzene sokar. B12 vitamininin ise saç köklerini besleme özelliği vardır.
Sağlıklı bir saç telinin bel uzunluğuna gelme süresi yaklaşık 6 yıldır. Buna periyodik kırık aldırmalar dahildir. Saç teli ömrü 2 yıl olanların ise bel uzunluğuna ulaşmaları mümkün değildir.
Kalitesiz ve pürüzlü dişlere sahip taraklar ve keskin kenarlı tokalar, saç telinin dokusuna hasar verir. Böyle bir hasarda saç teli kolaylıkla kopabilir veya düğümlenebilir. Kırıklar -özellikle de saç ıslakken- sert fırçalama/tarama yüzünden olur. Bununla birlikte saç teli doğal elastikiyetini kaybettiğinde ve kuruduğunda da kırılabilir. Zamanla iki yana açılan kırıklar aynı zamanda saçın uzamasını engeller.
Saç tellerinin, orijinal hallerine dönmek gibi bir huyu vardır. Düz saçlara at kuyruğu yapılıp çözüldüğünde, dalgalı olsa da yıkandıktan sonra tekrar düzleşir. Gevşek bağlama usulleri, at kuyruğu, topuz vb. saç stilleri saça zarar vermez.
Eğer saçınızın dökülmesini istemiyorsanız saç tellerine karşı kesinlikle güç kullanmayın.Paylas Anahtar Kelimeler : Saçım Dökülüyor
Copyright © sacimdokuliyor.com
Designed By Dewa Reklam